Počas horúcich letných dní sa výrazne znižuje pozornosť vodičov v prípade priechodu pre chodcov.

V prípade pani Ľudmily, ktorá riadne prechádzala cez priechod pre chodcov neďaleko autobusovej zástavky, ju „z čista jasna“ zrazil pri konci priechodu nepozorný vodič.

Len tak mimochodom, ďalším častým prípadom nepozornosti, s ktorým sa v našej praxi stretávame, je nepozornosť v prípadoch priechodu pre chodcov, ktorý je rozdelený ochranným ostrovčekom.

Častokrát sa stáva, že stojaceho chodca si vodič motorového vozidla nevšimne kvôli konštrukcii priechodu pre chodcov, ktorý je rozdelený ochranným ostrovčekom, a následne bohužiaľ dôjde k zrážke.

Je však veľmi dôležité poznamenať skutočnosť, že ak je chodec na priechode pre chodcov zrazený, nemusí to automaticky znamenať zavinenie vodiča. A teda následné odškodnenie za bolesť, liečenie či náklady na cestovné daného poškodeného.

Ale vráťme sa naspäť k pani Ľudmile, po dôslednom preštudovaní trestného spisu pani Ľudmily a znaleckých posudkov, sme zistili pochybenia, ktoré nie sú mimochodom žiadnou výnimkou. Pochybenia sme zistili v spôsobe určenia priebehu a príčiny dopravnej nehody.

Odbornými námietkami uplatnenými z našej strany k znaleckým posudkom, sa nám podarilo vylúčiť akýkoľvek podiel našej klientky na zavinení dopravnej nehody. Ako sa hovorí: „koniec dobrý, všetko dobré“, našej spoločnosti sa podarilo získať pre pani Ľudmilu odškodnenie za ujmu, ktorú utrpela pri spomínanej dopravnej nehode, aspoň ako takú pomyslenú náplasť.

Pani Ľudmila navštívila našu spoločnosť v ten správny čas, nakoľko sa často stáva, že poškodený jednotlivec, ktorý si na vlastnú päsť uplatňuje vzniknutú škodu, nemusí v konečnom dôsledku získať žiadne odškodnenie, ba dokonca musí nahradiť škodu na vozidle, ktoré ho zrazilo…irónia osudu, nemyslíte?     

Súvisiace príbehy:

Odškodnenie s istotou

Úrazová renta a mimoriadne zvýšenie náhrady za sťaženie spoločenského uplatnenia