Jozefa v práci privalila paleta a zlomila mu obe nohy. Liečba trvala viac ako pol roka a stále ho čaká operácia kolena. Zostal bez peňazí a preto hľadal pomoc u nás.

My sme mu najskôr pomohli zorientovať sa a vysvetlime sme mu na čo má nárok. Mal nárok na náhradu za bolesť, sťaženie spoločenského uplatnenia, úrazový príplatok a náhradu liečebných výdavkov. Všetko si však musel vyčísliť sám. Aj preto to Jozef nechal na nás.

Na začiatku to pritom vôbec nevyzeralo dobre, zamestnávateľ sa chcel zbaviť zodpovednosti a lekári poisťovne nechceli uznať také vysoké bolestné.

Komplikovaný proces liečby sme dokázali využiť a získať kvalitné posudky pre uplatnenie bolestného a trvalých následkov v Sociálnej poisťovni. Práve v tomto štádiu naše skúsenosti s odškodnením pracovných úrazov pomohli klientovi najviac. Po prvotných, očakávaných komplikáciách sa nám rýchlo podarilo zabezpečiť uznanie všetkých nárokov. Využiť sme dokonca museli aj stiahnutie nášho uplatnenia a nové uplatnenie s upraveným posudkom.

Riešením pracovného úrazu touto cestou sme získali odškodnenie vo výške viac ako 16 tisíc EUR, ktoré aspoň čiastočne kompenzuje trvalé následky aktívneho človeka po ťažkom pracovnom úraze.

 

Súvisiace články:

Premlčanie nároku na odškodnenie

Odškodnenie pri pracovnom úraze