Predstavte si situáciu, že si musíte doma platiť za internetové pripojenie, inak by Vám policajti dali mastnú pokutu, pretože je to Vaša povinnosť zo zákona.

Nereálne však? A teraz si predstavte, že si platíte povinné zmluvné poistenie motorového vozidla (tzv. „zákonné poistenie“), lebo inak by ste od policajtov dostali pokutu. Pritom veľmi veľa z nás ani len netuší, načo to poistenie vlastne máme.

Tento príbeh nie je o jednom z našich posledných prípadov, je to príbeh o všetkých našich prípadoch. Príbeh o tom čo je na Slovensku tak bežné. Príbeh o tom čo nefunguje.

Všetky naše prípady majú jedno spoločné. Zranený na začiatku ani len netuší, čo to odškodnenie znamená a ako funguje. Paradoxom je, že zatiaľ čo zranený účastník pri liečení svojich zranení informáciu o možnosti odškodnenia nedostane, majiteľ auta poškodeného pri havárii v servise rýchlo zistí, ako dostať z poisťovne náhradu za náklady opravy. Ak som písal o nefunkčnosti systému, myslel som práve túto časť.

Týmto chcem na Vás všetkých teda apelovať o zdieľanie tejto informácie, pretože len tak nebudeme za „internet“ platiť zbytočne.

Súvisiace príbehy:

Informácie o odškodnení

Pomáhame zraneným zorientovať sa