Postoj poisťovní k odškodňovaniu ľudí, zranených pri dopravných nehodách, je stále vo vývoji. Niekde sa zlepšuje a naopak niekde sa bohužiaľ aj zhoršuje. Našou prácou je prispôsobovať sa tomuto vývoju a využiť ho v prospech našich klientov.

V októbri 2014 šiel Martin na svojej motorke YAMAHA po hlavnej ceste v Trnave, keď mu nedala Fabia z vedľajšej cesty prednosť a narazila doňho. V okamihu sa cesta za zážitkovou jazdou zmenila na cestu do nemocnice. Diagnóza: komplikovaná zlomenina predkolenia.

Policajti prípad vyšetrovali viac ako 6 mesiacov. Vinník si nechcel uznať svoju vinu. Nakoniec súd rozhodol a určil vinníka. Martin v priebehu vymáhania vždy presne vedel aký bude postup a nemusel nič riešiť.

Okamžite po súdnom rozhodnutí poisťovňa na základe našej výzvy vyplatila bolestné viac ako 4000 EUR. Stratu na zárobku spolu s liečebnými a cestovnými nákladmi najskôr, ako údajne nepodložené, odmietli vyplatiť. Po našej dôkladnej argumentácií, využitej už v iných prípadoch, však doplatili ďalších 3500 EUR.

 

Súvisiace príbehy:

Čo je to odškodnenie?

Trvalé následky po autohavárii

 

Nájdete nás na facebooku