Pred dvoma rokmi sa ranná cesta do práce pána Petra skončila len kúsok od jeho domu. Auto v protismere dostalo šmyk a čelne sa zrazili.

Petrovo auto skončilo na vrakovisku, on s otrasom mozgu a zlomeným zápästím v nemocnici. Dva mesiace bol na PNke a zo životky dostal 630 EUR. Za auto mu z poisťovne prišlo 1700 EUR, a pritom ho pred dvoma rokmi kúpil za päť a pol tisíca. List z poisťovne hodil do koša a kúpil si Octávku z bazáru.

Pred piatimi mesiacmi sa od svojho kolegu v robote dozvedel, že jeho sestra robí pre firmu čo vybavuje bolestné za zranenia po dopravných nehodách. Naša obchodná zástupkyňa ho kontaktovala a vysvetlila mu, v čom konkrétne vieme pomôcť a čo všetko môže získať. Spomenul si dokonca, že mu niekto pred tými dvoma rokmi už volal a hovoril o nejakom odškodnení. Vtedy to ale celé nechápal.

Doteraz sme vybavili pre pána Petra preplatenie bločkov z lekární, bolestné, kompenzáciu za trvalé následky a doplatenie náhrady škody za jeho rozbité auto spolu vo výške viac ako 6000 EUR. Ak by sa od kolegu nedozvedel, na čo má nárok, teraz by už z poisťovne kvôli premlčaniu väčšinu z odškodnenia nedostal.

Ponaučenie: Pomôžte Vašim známym a informujte ich, čo to znamená odškodnenie po dopravnej nehode.

 

Súvisiace príbehy:

Prekvapenie

Na čo všetko mám nárok?

Zranená pri dopravnej nehode