Do bežného života zasahuje dopravná nehoda veľmi kruto a nespravodlivo. Za veľkú väčšinu dopravných nehôd ľudia, ktorí boli pri nich zranení, vôbec nemôžu.

Našou snahou je riešiť celú situáciu vzniknutú po dopravnej nehode veľmi rýchlo a tak, aby sme znížili jej dopady na zraneného človeka na minimum. To predovšetkým v situácii keď zranený nemôže ísť na druhý deň do práce a zarábať, ale namiesto toho musí cestovať za lekárom a odtiaľ do lekárne po lieky.

Tak sme postupovali aj pri našom poslednom prípade. Do Kamilinho auta nabúral pri odbočovaní iný vodič. Utrpela niekoľko zlomenín. O LITISe sa dozvedela v čakárni na chirurgii. Dovtedy Kamila netušila, že ako zranená má nárok na nejakú kompenzáciu a nebola si istá ako to celé dopadne. Pri riešení jej prípadu sme do štyroch týždňov vybavili preplatenie všetkých bločkov za lieky. Za ďalšie štyri týždne na jej účet prišlo aj bolestné za utrpené zranenia. To všetko bez toho, aby sama musela niečo vybavovať u lekára alebo niekde inde.

Teraz pracujeme na zozbieraní ďalších bločkov z lekární, ktoré jej budú preplatené a plánujeme riešenie trvalých následkov v kúpeľoch Kováčová.

A to Kamile vinník po nehode ponúkal 2000 EUR ako odškodné.

 

Súvisiace príbehy:

Pomáhame zraneným zorientovať sa  

Váš nárok nie je v bezpečí

Prekvapenie