Odškodnenie zranených pri dopravných nehodách a pracovných úrazoch sa stále mení. V niektorých poisťovniach sa zlepšuje a v niektorých sa bohužiaľ zhoršuje. Našou prácou je prispôsobovať sa týmto zmenám a využívať ich v prospech klientov.

V auguste 2017 na hlavnej ceste v Piešťanoch nedal Ford  prednosť pánovi Lukášovi na jeho motorke Suzuki. Pohodová jazda za kamarátmi sa zrazu zmenila na cestu do nemocnice. S komplikovanými zlomeninami predlaktia a nohy.

Vinník nechcel uznať svoju vinu. Policajti prípad riešili viac ako 10 mesiacov. Nakoniec rozhodoval súd. Pán Lukáš v priebehu vybavovania odškodnenia vždy presne vedel, aký bude postup a nemusel nič riešiť.

Okamžite po súdnom rozhodnutí poisťovňa na základe našej výzvy vyplatila bolestné viac ako 5000 EUR. Stratu na zárobku, liečebné a cestovné náklady najskôr odmietli vyplatiť. Po našej dôkladnej argumentácií využívanej v podobných prípadoch, však doplatili ešte 2000 EUR.

Zraneného čaká ďalšia operácia, za ktorú LITIS zabezpečí ďalšie odškodnenie, rovnako ako aj odškodnenie za prípadné trvalé následky.

 

Súvisiace príbehy:

Odškodnenie v roku 2017

Úrazové poistenie a Sociálna poisťovňa